Pseudo

Autres pseudos

vidafarhadi

Infos avancées

Bio Gamer

دریاچه قشم

بدون شک دریاچه قشم  و تور قشم  از مهمترین جاذبه های دیدنی شهر قشم   است که پیشنهاد می کنیم حداقل یک روز را بازدید از آن و جزیره زیبای آختامار اختصاص دهید . دریاچه قشم   ، بزرگ ترین دریاچه در کشور ترکیه است که از آب باران و رودخانه های کوچک تغذیه می کند و بر خلاف دریاچه ارومیه (که در فاصله کمی از آن قرار دارد ) تقشم سته تا به امروز به حیات خود ادامه دهد .

موزه قشم

به گزارش سفر باتو ، همانطور که ابتدای مطلب اشاره کردیم ، شهر قشم   تاریخی غنی را از سر گذرانده و با هزاران سال قدمت امپراتوری بزرگی را در خود پرورانده است . از این رو بازدید از موزه این شهر بدون شک یکی از بخش های جذاب سفر شما خواهد بود که نباید از آن غافل شد . با بازدید از موزه قشم   با آثار ارزشمندی روبرو می شوید که از امپراتورهای بزرگی به جا مانده است و در حیاط موزه شاهد تماشای ستون ها و آثاری با خط میخی خواهید بود که از تمدن اورارتو ها به یادگار مانده و بر روی کتیبه هایی قدیمی آن دست نوشته های باستانی رویت می شود .

بازار سنتی قشم

در ابتدا یکی از بازارهای قدیمی کشور در قشم  را به شما معرفی می کنیم و به سراغ بازار اصلی شهر قشم  می رویم . این بازار در دو خیابان متقاطع  به نام کاظم کارابکر و جمهوریت پراکنده شده و در سرتا سر ان حجره ها و مغازه های کوچک و بزرگی به چشم می خورد که گشت و گذار و خرید در این مکان بسیار جالب و لذتبخش خواهد بود . در این بازار همه جور کالایی را میتقشم  یافت از انواع پوشاک با برندهای معروف اروپایی و ترکی گرفته تا انواع لوازم خانگی ، پارچه ، صنایع دستی ، کالاهای چرمی و چوبی  و … در این بازار عرضه می گردد . از این رو این مکان برای تهیه سوغاتی بسیار ایده آل است ،  البته بی گدار به آب نزنید و در ابتدا از کیفیت و قیمت کالاها مطمئن شوید . در این بازار نمایندگی های برندهای مشهوری همچون  آدیداس ، زارا  ، ال‌سی‌واکی‌کی ، نایکی و … را خواهید دید که در برخی ایام سال تخفیف های زیادی را برای مشتریان قائل می شوند .